Програти відео

Який ваш колір?

Кольори впливають на настрій і поведінку людей. І хоч в ресторані існує безліч деталей, які разом створюють загальне враження для відвідувача, колір є одним з найважливіших факторів. У пошуках натхнення й напрямку для розвитку ідеї використання кольорів компанія Tork застосувала результати електроенцефалограми (ЕЕГ) для визначення того, як відвідувачі реагують на різні кольори.

experiement_445x210.jpg

Колірний експеримент у ресторані

16 гостей, оснащених гарнітурою для зчитування ЕЕГ, побували у восьми приміщеннях, пофарбованих вісьмома різними кольорами. Кожна з кімнат була наповнена атрибутикою ресторану, виконаною повністю в одному кольорі: від стін і підлоги до скатертин. 
 
У кожному приміщенні певного кольору гостей просили скуштувати напій і мініатюрне печиво «макарон» — абсолютно ідентичні у всьому, окрім кольору, який щоразу відповідав оздобленню кімнати. Разом з вимірюванням активності мозку й частоти серцевого ритму гостям були запропоновані анкети, щоб дізнатися реакцію учасників експерименту від них самих. Було проаналізовано всі зібрані дані й створено профіль для кожного з кольорів.

Медитативний зелений

Результати ЕЕГ вказують на живильний ефект зеленого кольору. Він сприяє відновлювальному глибокому розслабленню й укріпленню імунної системи. У цій кімнаті серцевий ритм знизився нижче середнього. Відповідно, зелений колір описували як розслаблювальний, заспокійливий і привітний. Завдяки такому сприйняттю він підійде для обіду або просто філіжанки кави з людьми, яких ви добре знаєте. Це місце, де ви можете відновитися й зцілитися. І воно аж ніяк не викликає збудження чи появу романтичного настрою.

Green_445x445.jpg

Щасливий помаранчевий

У цілому, помаранчевий сприймався як сучасний і веселий колір, який типово асоціювали зі щасливими моментами, пережитими з дітьми або друзями. З іншої сторони, помаранчевий може бути дещо неромантичним, злегка стресовим кольором, який не має нічого спільного з розкішшю. Результати ЕЕГ та серцевий ритм указують на те, що помаранчевий може бути нейтральною альтернативою таким насиченим кольорам, як наприклад жовтий. Помаранчевий також провокував виникнення гамма-хвиль, які відповідають за навчання й обробку інформації.

Orange_445x445.jpg

Вишуканий чорний

Чорний — це колір складності. Він викликав відчуття розкоші, сучасності й вишуканості та водночас незначної непривітності й нудьги. Він сприймається як колір, що пасує вишуканим вечерям або коктейльним вечіркам — заходам, на які ви не братимете з собою дітлахів. Показники ЕЕГ вказують на високий рівень творчості та збудження й водночас зниження рівня уваги, що означає, що даний колір не варто використовувати під час ділових зустрічей.

Black_445x445.jpg

Збудливий жовтий

Жовтий — колір збудження й веселощів, який пасуватиме приміщенням, що сповнюють енергією. Результати ЕЕГ вказують на підвищення рівня збудження й уваги, але в крайніх випадках — ще й на підвищення рівня стресу. До того ж, спостерігалось найбільше підвищення серцевого ритму саме в жовтій кімнаті. За сприйняттям цей колір підійде для сніданків, щоб, можливо, підняти настрій і отримати заряд енергії з самого ранку. Жовтий найчастіше обирали для дитячих заходів.

Yellow_445x445.jpg

Романтичний червоний

Червоний виділяється серед інших кольорів і провокує сильні емоції. Його не можна не помітити. Червоний сприяє виникненню високих показників дельта- і тета-хвиль, які свідчать про сильні емоційні зв'язки й високий рівень креативності. Серцевий ритм був також високим, що говорить про стимулювальну дію приміщення. Можливо, для вас не буде новиною те, що червоний сильно асоціюється з романтичними переживаннями й вечірніми напоями. Однак червоний — це ще й збудження та веселощі.

Red_445x445.jpg

Заспокійливий синій

Синій колір спровокував високі показники дельта-хвиль, що свідчить про глибоке розслаблення. Високі тета-хвилі є індикатором творчості й сильних емоційних зв'язків. Такі результати підтверджуються відгуками про синій як про привітний, спокійний і розслаблювальний колір. Синій сприймається як колір, що підійде приміщенням для сімейних і дружніх сніданків або зустрічей на каву, але не дуже пасуватиме розкішним ресторанам або приміщенням для ділових зустрічей.

Blue_445x445.jpg

Традиційний коричневий

Більшість хвиль залишалась на низькому рівні, а отже, коричневий можна вважати нейтральним кольором. Інтенсивність дельта-хвиль і серцевий ритм вказують на те, що коричневий ще й сприяє релаксації. Коричневий сприймається як традиційний, нейтральний колір, який допомагає розслабитись. Можливо, коричневий — не найкращий вибір для енергійного заходу, але для більш традиційного він як раз пасуватиме. До того ж, його легко поєднувати з іншими кольорами.

Brown_445x445.jpg

Розкішний білий

Білий виокремлювався й показав низький рівень інтенсивності всіх хвиль, що говорить про його нейтральність і «чисте полотно» для вражень гостей. Білий також сприймається як найкращий колір для ділових заходів. Цей колір виглядає розкішно й сучасно, але не сприяє виникненню таких емоцій, як веселощі 
й збудження. Колір підійде для оздоблення нейтральних приміщень, адже він не відволікатиме від нагальних питань.
White_445x445.jpg

Приготуйтеся розпочати колірний експеримент

Starting off_445x210.jpg


Macarons__445x210.jpg

Печиво «макарон» восьми різних кольорів, але всі з однаковим смаком, подавалося в кожному приміщенні, яке брало участь в експерименті.

Color theory

“Goethe created the first color theory in 1810. This isn’t an ambition to challenge existing theory but rather contribute with additional color insights, specifically related to a restaurant environment.” says Catherine d’Hubert, European Assortment Manager for Table Top at SCA Tork.

Find your color!

The results have been turned into a color guide for your restaurant


Візерунок Завантажити