5 кроків до гігієни рук

5 кроків до гігієни рук

Підхід «5 кроків до гігієни рук» визначає ключові моменти, у яких медичні працівники повинні обов'язково подбати про чистоту своїх рук.
Галузь охорони здоров'я

1. Перед контактом із пацієнтом

Щоб запобігти зараженню пацієнтів мікроорганізмами, пов’язаними з наданням медичних послуг, необхідно дотримуватися належної гігієни рук до контакту з пацієнтом чи його середовищем. До середовища пацієнта входить усе, що оточує його безпосередньо, зокрема поверхні, яких він торкається (як-от руків'я ліжка, інфузійні трубки), та поверхні, яких торкаються працівники установи (як-от монітори, регулятори та кнопки). Приклади: Перед тим, як потиснути руки, допомогти пацієнту змінити положення, обстежити пацієнта.
Галузь охорони здоров'я

2. Перед прибиранням/асептичною обробкою

Перед виконанням процедури прибирання/асептичної обробки гігієна рук має критичне значення для профілактики інфекцій, пов’язаних з наданням медичних послуг. Заходів для підтримки гігієни рук потрібно вживати після останнього контакту з поверхнями й безпосередньо перед відвідуванням критично важливих місць, що являють собою ризик інфекційного зараження для пацієнта чи інших осіб. Приклади: Перед перев’язкою, уведенням катетера, приготуванням їжі, застосуванням медикаментів.
Галузь охорони здоров'я

3. Після ймовірного контакту з біологічними рідинами

Заходи з дотримання гігієни рук потрібно вживати негайно після виконання завдань, пов’язаних з ризиком контактування з біологічними рідинами, а також перед новим контактом, навіть якщо ви залишаєтеся в межах середовища пацієнта. Це дозволить знизити ризик зараження збудниками інфекції для вас, а також ризик перенесення мікроорганізмів із «зараженої» зони до «чистої» зони тіла того ж пацієнта. Приклади: Після забору крові та дій з нею, прибирання сечі, випорожнень, дій з відходами.
Галузь охорони здоров'я

4. Після контакту з пацієнтом

Для мінімізації ризику поширення інфекції в закладі охорони здоров'я необхідно дотримуватися гігієни рук після контактування з пацієнтом та перед контактуванням із предметами, що знаходяться за межами середовища пацієнта. Таким чином ви дбаєте про свій захист, суттєво знижуючи забруднення рук флорою пацієнта. Приклади: Після того, як потиснути руки, допомогти пацієнту змінити положення, обстежити пацієнта.
Галузь охорони здоров'я

5. Після контакту із середовищем пацієнта

Останній крок з дотримання гігієни рук стосується моменту між контактуванням з поверхнями із середовища пацієнта та поверхнями, що знаходяться за межами середовища пацієнта, за відсутності контактування із самим пацієнтом. Гігієна рук має тут важливе значення, оскільки контактування з предметами, що оточують пацієнта, — навіть без прямого контакту з пацієнтом — можуть стати джерелом поширення збудників. Приклади: Після заміни постільної білизни, налаштування швидкості крапельниць.
Галузь охорони здоров'я

Більше освітніх матеріалів

Електронне навчання та інші освітні матеріали про здоров’я шкіри й гігієну рук. Звертайтеся до нас за телефоном 866-722-8675