Жіночі руки крупним планом

Контроль інфекцій у закладах з довготривалим доглядом

У закладах із довготривалим доглядом важливо обмежити передавання інфекцій. У розділах нижче можна прочитати докладніше про те, як визначити ризиковані ситуації та запобігти їм.
 
Ми знаємо, що літні люди, хронічно хворі та певні групи ризику більше схильні до інфекцій та одужують повільніше. У старших вікових групах імунна система послаблена, і збільшується ризик ускладнень і наслідкових захворювань. Коли люди проживають близько одне до одного й проводять час разом у загальних зонах, що часто відбувається у центрах сестринського догляду, ризик передачі інфекцій є високим. 
 
Оскільки інфекції швидше розповсюджуються в таких закладах від людини до людини, важливо визначити ситуації, у яких існує ризик перехресного забруднення. Визначаючи ризиковані ситуації, ми можемо керувати ними та запровадити стратегії для гарної гігієни рук задля зменшення ризику інфікування. У закладах із довготривалим доглядом є декілька цільових груп, які потрібно інформувати про способи дотримання належної гігієни рук. Резиденти закладів, працівники охорони здоров'я та відвідувачі — усі грають свою роль у підтриманні безпеки в таких закладах. 
 

4Moments_WHO_800x500.jpg  


Контроль інфекцій у закладах з довготривалим доглядом — 4 правила гігієни рук від ВООЗ. 

Інфекції в резидентів закладів із довготривалим доглядом є розповсюдженим явищем, яке коштує значних витрат і пов’язане зі значним рівнем смертності. Особливо в закладах для людей похилого віку передача інфекцій спричиняє багато проблем. Багато резидентів через дисфункцію імунної системи та інші обмеження, пов’язані зі старінням, є особливо вразливими. 
 
У закладах із довготривалим доглядом ризик передачі інфекцій або мікроорганізмів також є високим. Це відбувається з ряду причин, однією з яких є відкрите середовище з багатьма точками контактування доглядачів, відвідувачів і резидентів. Це означає, що застережні заходи, ужиті в домах догляду, часто дуже залежать від окремих ініціатив і ноу-хау в колі персоналу.
 
Щоб запобігти шкоді, як фізичній, так і фінансовій, пов’язаній із передачею інфекцій у закладах довготривалого догляду, важливо обмежити поширення інфекцій. Належна гігієна рук є єдиним найважливішим кроком у попередженні інфекцій у таких закладах. ВООЗ створила порядок застосування 4 правил гігієни рук для домів догляду: Мийте руки: 1) перед тим, як торкатися резидента закладу; 2) безпосередньо перед виконанням процедури очищення / асептичної процедури; 3) безпосередньо після процедури, яка пов’язана з ризиком виходу рідин організму; 4) після торкання резидента або після переривання контактування з ним.
 
Навчання відвідувачів і персоналу таким правилам, а також доступність мила й води або дезінфекційних засобів допомагають забезпечити належний рівень гігієни рук і таким чином зменшити розповсюдження інфекцій у закладі з довготривалим доглядом. 
 
Ми знаємо, що догляд за літніми людьми означає, що ви також забезпечуєте їхній добробут і звертаєте увагу на особливі потреби, пов’язані з доглядом за шкірою. Хоча дезінфекційні засоби ефективні, та наявність м’якого мила, кремів для рук й інших засобів для чутливої шкіри покращує захист і висловлює вашу турботу про літніх резидентів закладу. 
 
Готові до вживання заходів із поліпшення рівня гігієни рук у закладі з довготривалим доглядом? Дозвольте одному з наших співробітників зв’язатися з вами.